A Visegrádi Négyek Építészeti Alapítvány és a VERITAS Intézet szervezésében Kovács Kálmán kollégánk A Tanácsköztársaság egyházpolitikája címmel tart előadást.
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött, a résztvevők számát a terem befogadóképessége határozza meg. Regisztrálni a következő címen lehet: v4@v4fund.archi
Időpont: 2019. március 6.. (szerda) 18.30
Elrejt
A Tanácsköztársaság egyházpolitikájának jellemzésére címszavak is elegendőek: „istenhiány miatt üzlet zárva", rendelet a vallás szabad gyakorlatáról, „vallásügyi likvidáció", „új reformáció", tanítói és papi szakszervezetek, vallástanítás helyett társadalmi ismeretek és nemi felvilágosítás, papi és apácamártírok, bolsevik terror. Sokan mentegetik még ma is a kommünt, hogy míg az oroszországi bolsevizmus 1917 és 1921 között mintegy 65 000 egyházi mártírt „termelt ki", a kilenc hasonló áldozat Magyarországon ehhez képest elenyészőnek mondható. De vajon ez nem csak az időhiánynak volt köszönhető? Mit várhattak az egyházak egy olyan rendszertől, melynek a tanácsokról szóló rendelete a papi személyeket a deviánsak, prostituáltak és elmebajosok társaságában rekesztette ki a választójogból?!